Головна » Статті » Пам*ятки для населення

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА ПРИ КОРИСТУВАННІ ЕЛЕКТРООБІГРІВАЧАМИ/ ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ

З настанням перших осінніх заморозків більшість з нас встають перед проблемою опалення свого житла. Навіть у будинках з центральним опаленням це опалення включають не відразу. І для забезпечення себе теплом і комфортом ми починаємо використовувати опалювальні прилади: електрообігрівачі, печі, каміни, а деякі для обігріву житла використовують газові плити, до речі сказати, зовсім не призначені для обігріву житла. У результаті в осінньо-зимовий період різко збільшується кількість пожеж.

Якщо для обігріву будинку Ви плануєте використовувати електрообігрівачі, то:

1. Відмовтеся від використання саморобних електрообігрівачів - це небезпечно. В спеціалізованих магазинах зараз представлений широкий вибір електрообігрівачів заводського виробництва. Краще купувати обігрівачі, які оснащені функцією автоматичного відключення. При покупці потрібно перевірити, чи немає у обігрівача заводського браку, чи не пошкоджений шнур. Якщо прилад іскрить або димить - використовувати його не можна.

2. Щоб убезпечити себе, необхідно використовувати електрообігрівачі відповідно до правил експлуатації. Забороняється експлуатація електронагрівальних приладів при відсутності або несправності терморегуляторів.

3. Найбільш поширеною причиною пожеж, що відбуваються через електрообігрівачі, є їх перегрів, знаходження поряд з ними легкозаймистих предметів. Тому штори, меблі та інші легкозаймисті предмети повинні знаходитися на відстані не ближче 1 метра від обігрівача. Пам'ятайте, що не можна сушити речі на обігрівачах.

4. Необхідно враховувати, що потужність більшості сучасних електрообігрівачів - кілька тисяч ват. Необхідно усвідомлювати, що використання таких обігрівачів створює серйозне навантаження на електромережу. Стара електропроводка може не витримати такого енергоспоживання. Тим більше, неприпустимо включати електрообігрівач через трійник або подовжувач.

5. Діти не повинні підходити близько до електрообігрівачів, особливо якщо вони одягнені в просторий одяг (наприклад, нічні сорочки).

6. Використання електричного обігрівача у ванній кімнаті не дозволяється, оскільки там існує небезпека його контакту з водою.

7. І ще, візьміть за правило, перш ніж вийти з кімнати або лягти спати, необхідно вимкнути обігрівач, бо саме залишений без нагляду електрообігрівач найчастіше стає причиною пожежі.

8. Не використовуйте обігрівач у приміщенні з лако-барвистими матеріалами, розчинниками та іншими займистими рідинами. Також не можна встановлювати електрообігрівач в захаращених і засмічених приміщеннях.

9. Не розміщуйте мережеві проводи обігрівача під килими та інші покриття. Не ставте на дроти важкі предмети (наприклад, меблі), інакше обігрівач може перегрітися і стати причиною пожежі!

10. Переконайтеся, що штекер вставлений в розетку щільно! Інакше він може перегрітися. Уважно прочитайте інструкцію з експлуатації обігрівача, а саме розділ допустимих параметрів струму для живлення приладу. Переконайтеся, що він підходить за цими параметрами.

На ринку існує величезний вибір таких пристроїв, ось декілька порад при виборі обігрівача:

Масляний радіатор — це найпопулярніший домашній обігрівач. Він являє собою електричну батарею, нагадує звичайну батарею центрального опалення, наповнену замість води маслом. Радіатор працює за рахунок нагрівання мінеральним маслом його металевої поверхні. Потім тепло цілеспрямовано розсіюється в різні сторони. Кімната поступово нагрівається, а найтепліше місце знаходиться в безпосередній близькості біля обігрівача.

Переваги масляних радіаторів:

- Масляні радіатори можуть працювати протягом декількох діб, при цьому нагрівальний елемент не згорить;

- Такий прилад є пожежобезпечним;

- Такі обігрівачі не спалюють кисень і пил, а значить, не дають неприємних запахів.

Працює безшумно.

Недоліки масляних радіаторів:

- Радіатор не можна ставити поряд з легкоплавкими предметами, оскільки його поверхня нагрівається до 1100С.

Конвектори — побутові обігрівачі, добре відомі ще з 80-х років минулого століття. Вони працюють за рахунок спеціального тена. Холодне повітря в конвектор потрапляє знизу, всередині нагрівається і виходить зверху. Такий прилад забезпечує рівномірний та природний обігрів приміщення. Правда, якщо в конвектор не вбудований вентилятор, то в кімнаті тепліше стане не відразу.

Плюси побутового конвектора:

- Пожежобезпечний;

- Сучасні прилади мають вбудований термостат, тому можуть самі регулювати температуру. А значить, конвектор не потрібно відключати;

- Безшумно працює;

- Має гарний естетичний вигляд.

Мінуси побутового конвектора:

- Якщо в конвекторі немає вбудованого вентилятора, приміщення буде нагріватися дуже повільно.

Тепловентилятор за своїм принципом роботи дуже схожий на конвектор. Всередині нього є вентилятор і нагрівальна спіраль. Повітря, що проходить через нього, нагрівається, таким чином, нагріваючи приміщення.

Переваги тепловентиляторів:

- Кімната нагрівається дуже швидко;

- Не потребує виключення, оскільки термостат регулює температуру автоматично;

- У разі падіння самостійно відключається;

- Захищений від перегріву.

Недоліки тепловентилятора:

- Під час роботи трохи шумить;

- Пил, що накопичується на спіралі, згорає, тому може з’явитися неприємний запах.

Побутові інфрачервоні обігрівачі працюють рахунок кварцової лампи, яка знаходиться у металевому корпусі. На відміну від інших моделей, даний прилад обігріває не повітря, а предмети, на які його направили. Інфрачервоний обігрівач ідеально підходить для обігріву великих приміщень.

Його плюси:

- Даний прилад є пожежобезпечним;

- Працює безшумно;

- У нього є кут повороту від 20 до 40 градусів.

У інфрачервоного обігрівача практично немає недоліків.

Настінні плівкові обігрівачі — це найсучасніші кімнатні обігрівачі, розроблені з використанням нано-технологій. Його нагрівальним елементом є карбонова нитка. А от зовні прилад має вигляд красивого барвистого панно, і зовсім не схожий на звичайний побутовий обігрівач.

Переваги настінних плівкових обігрівачів:

- Безшумна робота;

- Пожежобезпечний, його поверхня нагрівається не більше ніж до 70С;

- Ці обігрівачі дуже економічні;

- Не сушить повітря, не спалює кисень;

- Можна використовувати в приміщеннях з високою вологістю;

- Дуже мобільний і компактний.

Недоліки обігрівачів:

- Вони дуже швидко остигають після вимкнення.

За статистикою, причина кожного третього пожежі — неякісний обігрівач. У зв’язку з цим, вирішуючи, який обігрівач вибрати, дотримуйтесь порад фахівців, які настійно рекомендують купувати обігрівач оригінального виробництва, тому перед покупкою не соромтеся уточнити наявність сертифікату якості даного виробу.

Щоб уникнути неприємностей і нещасних випадків при використанні електричних обігрівачів, треба дотримуватися вище перерахованих правил!

Слідкуйте за станом опалювального приладу: вчасно ремонтуйте і замінюйте деталі, якщо вони вийшли з ладу. Міняйте запобіжники, розбовтані або деформовані штекери. Пам'ятайте, що користуватися несправним обігрівачем ні в якому разі не можна!

Матеріал підготувала методист обласного методичного кабінету Треніна А.С.

 

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (28.10.2015)
Переглядів: 329 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0