Головна » Статті » Пам*ятки для населення

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА ВЗИМКУ

З настанням холодів зростає кількість пожеж у житловому секторі. Зазвичай, причиною виникнення займань у помешканнях громадян є нехтування самими ж людьми елементарних правил пожежної та, в першу чергу, власної безпеки.

Паління у ліжку, перенавантаження або несправність електромережі часто призводять до пожеж у побуті. Крім того, нерідко для обігріву власних домівок люди використовують саморобні або несертифіковані електрообігрівачі, а також порушують правила експлуатації пічного опалення. Щороку усі ці фактори з високою вірогідністю призводять до трагедії.

Щоб уникнути нещасних випадків, виключити або максимально знизити можливість виникнення пожежі, необхідно виконати наступні профілактичні заходи:

- зробіть ремонт електропроводки, несправних вимикачів, розеток;

- перевірте опалювальні електричні прилади, каміни, вони повинні знаходитися на вогнетривких підставках, подалі від штор і меблів;

- не допускайте включення в одну мережу електроприладів підвищеної потужності, це призводить до перевантаження в електромережі;

- не застосовуйте саморобні електронагрівальні прилади;

- перед виходом з будинку переконайтеся, що газове і електричне обладнання вимкнено;

- своєчасно ремонтуйте опалювальні печі;

- очистіть димоходи від сажі;

- закрийте тріщини в кладці печі і димаря піщано-глиняним розчином, поштукатурте і побіліть їх;

- на підлозі перед топковими дверцятами прибийте металевий лист розміром 50x70 см;

- не залишайте дітей вдома самих, коли горить газова плита, топиться камін, піч або включені електроприлади.

Однією з причин виникнення пожежі є недотримання правил при використання пічного опалення. Якщо Ви користуєтесь пічним опаленням, то необхідно запам’ятати такі правила:

- перед початком, а також протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання;

- біля кожної печі перед топковим отвором на підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 на 0,7 м;

- усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;

- попіл та шлаки, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця.

Під час використання пічного опалення не допускається:

- залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;

- користуватися печами, які мають тріщини;

- розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

- сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

- застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини;

- здійснювати топлення печей із відкритими дверцятами топки;

- зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу.

Отже, усуваємо ще одну причину пожеж в зимовий період: електропроводи і електропобутові прилади.

Для початку слід не полінуватися і оглянути всі наявні в будинку (квартирі) розетки - вони не повинні мати слідів оплавлення (якщо такі сліди виявлені, то розетку слід замінити).

Потім переконайтеся, що у Вашому будинку або квартирі «не оселилися» подовжувачі (найчастіше вони мешкають близько комп'ютерів. Замість подовжувачів (зазвичай вони китайського виробництва, а значить не розраховані на велике навантаження, легко плавляться і дуже часто стають причиною пожеж в житловому секторі) слід зробити капітальні розетки.

Переходимо до побутових електроприладів:

- якщо в будинку є централізоване опалення, але взимку все одно доводиться користуватися обігрівачем, то радимо замінити батареї (поставити нові радіатори з великим числом секцій) - так Ви не тільки уникнете пожежі від перегріву електрообігрівача, але і заощадите на оплаті послуг ЖКГ;

- при наявності в будинку (квартирі) електричної плити, подбайте про те, щоб до неї не впритул була присунена кухонна мебель(корпус подібної плити сильно нагрівається). Якщо ж плита настільна, то встановити її слід на теплоізолюючу негорючу підставу;

- холодильники, посудомийні і пральні машинки вимагають підключення із заземленням для своєї безпечної роботи, тому, якщо при доторканні до даних видів побутової техніки в процесі їх роботи Вас б'є (нехай і несильно) струмом, терміново викликайте електрика.

Усуваємо наступну причину - проблеми з побутовим газом:

- виходячи з дому, закриваємо в квартирі (будинку) газовий вентиль над газовою плитою (а якщо є можливість, то і біля газової колонки);

- не сушимо над газовою плитою з запаленим газом ніяких речей;

- газову плиту відсуваємо подалі від занавісок, рушників;

- не обігріваються приміщення взимку включеною газовою плитою;

- газовий балон не ставимо у себе на кухні (його треба зберігати зовні будівлі в спеціальному ящику);

- якщо Ваш опалювальний газовий котел має електронну начинку і підключений до електричної мережі Вашого будинку (квартири), не довіряйте народним умільцям і не переробляйте його на ручний розпал - це знизить його безпеку і може стати причиною великої пожежі.

У разі пожежі необхідно у першу чергу повідомити про це пожежну охорону по телефону 101 і вжити заходів для зустрічі пожежних підрозділів, після чого слід негайно вимкнути електропроводку в будинку.

Дотримання правил безпеки життєдіяльності доступне кожному. Тож зробіть усе можливе, щоб зберегти життя та здоров’я своє та Ваших рідних і близьких.

 

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (10.12.2018)
Переглядів: 15 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0