Головна » Статті » Пам*ятки для населення

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ПІРНАННЯ

Кожен рік ми намагаємося поїхати на море, щоб там гарненько відпочити від домашніх турбот і повсякденної роботи. На морі ми купаємося, загоряємо, плаваємо, пірнаємо і весело проводимо час. Потрібні певні навички для того, щоб правильно вести себе на воді і під нею. Багато людей, які вміють плавати, бояться пірнати - їм здається, що стрибки у воду небезпечні для життя. Інші люблять пірнати в будь-який незвіданий водний простір, будь то річка або невелике озеро. І ті, і інші не мають рації. Під час пірнання необхідно дотримуватися правил безпеки, інакше така розвага може закінчитися катастрофою, однак, якщо по-справжньому знати ці правила і застосовувати їх на практиці, то нічого страшного з людиною статися не може.

Пірнання це справа не проста, як здається на перший погляд. При пірнанні тіло людини занурюється під воду і постійно знаходиться в горизонтальному положенні.

Часто люди забувають про правила безпеки при пірнанні і не хочуть зрозуміти очевидного факту: пірнання може бути небезпечним для життя. Тільки часті тренування, знання правил безпеки і голова на плечах здатні зберегти життя любителю гострих відчуттів.

Як навчитися пірнати?

Розрізняються два види пірнання:

• пірнання в глибину, коли людина занурюється в воду на 5 або більше метрів, знаходячись у вертикальному положенні;

• пірнання в довжину, при якому плавець виявляється прихованим під водою на глибині 1-2 метрів в горизонтальному положенні.

Щоб навчитися правильно пірнати, треба знати основи наземної підготовки для стрибків, вміти затримувати дихання і знати деякі хитрощі.

1. Наземна підготовка

Для будь-якого стрибка, будь то звичайний «солдатик» або «бомбочка», вкрай важливим є вміння групуватися. Без цієї навички ви можете отримати серйозні травми, адже не дарма вважається, що неправильно виконаний стрибок з висоти на воду дорівнює стрибка з такої ж висоти на асфальт. Професійні спортсмени, входячи в воду, намагаються зменшити площу поперечного перерізу свого тіла. Якщо цього не зробити, то наслідки можуть бути трагічними. При падінні навіть з невеликої висоти на спину або живіт і недотриманні техніки безпеки при стрибку у воду людина отримує серйозні травми, часом несумісні з життям, так як під час зіткнення води з тілом останнім відчуває великий опір, що викликають сильні перевантаження.

2. Затримка дихання

Професійні нирці можуть перебувати під водою до 4 хвилин. Такий результат - плід тривалих тренувань, тому, якщо ви хочете збільшити час перебування під водою, ви повинні, по-перше, вже вміти плавати, по-друге, регулярно тренуватися, по-третє, не прагнути до швидких результатів і збільшувати час перебування під водною гладдю поступово.

3. Особливо необхідно навчиться – це тримати очі відкритими під водою. Для цього поринеьте під воду, підійміть перед собою руку і спробуйте подивитися на неї. Не бійтеся того, що вода потрапить вам в очі, навіть морська вода не створить роздратування.

4. Інші навички та хитрості:

• під час стрибка вперед ногами в воду слід входити з відтягнутими носками, тримаючи руки щільно притиснутими до тіла, а ноги злегка зігнутими в колінах;

• під час стрибка вперед головою руки потрібно витягнути вперед так, щоб голова опинилася під ними, нахилити корпус вперед і трохи зігнути ноги в колінах, потім відштовхнутися від опори і вилетіти, намагаючись не змінювати положення тіла;

• не потрібно купатися і пірнати, якщо у вас застуда або температура;

• під час занурення на глибину слід енергійно плисти вниз, інакше вода виштовхне ваше тіло на поверхню;

• не потрібно різко збільшувати навантаження, тим більше не потрібно затримувати подих на довгий час під водою без тренувань.

Надання першої допомоги

Якщо ви бачите, що людина пірнула, але вже досить тривалий час не з'являється на поверхні, вам потрібно самостійно витягти її з водойми. Робити це потрібно акуратно: ні в якому разі не тягніть потопаючого за волосся і не намагайтеся повернути його голову до себе, так ви ще більше травмуєте потерпілого. Невдалого водолаза потрібно підхопити попід пахви, притулити спиною до себе і плисти до берега, притримуючи потерпілого однією рукою.

Як тільки ви виберетеся на берег, потрібно терміново викликати карету «Швидкої допомоги». Поки машина не приїхала, ви не повинні робити будь-яких спроб самостійно вправити хребці, краще, що ви можете зробити для хворого - укласти його на рівну поверхню і очистити його рот від бруду і піску, намотавши на палець чисту носову хустку або косинку. Також рекомендується акуратно зафіксувати шию потерпілого бочонками з згорнутого одягу або мішками, наповненими піском.

Якщо людина, яку ви витягли з води, знаходиться в несвідомому стані, робіть йому штучне дихання і непрямий масаж серця. Пам'ятайте, що зрушувати голову хворого ні в якому разі не можна! Навіть коли постраждалого повезуть в машині «Швидкої допомоги», його голову потрібно буде фіксувати в нерухомому положенні.

Щоб уникнути подібних катастрофічних наслідків, потрібно дотримуватися простих правил:

  • не пірнати у воду в стані алкогольного сп'яніння;

  • побоюватися стрибати в воду в незнайомій водоймі і перед стрибком обов'язково вивчити дно і глибину місця, куди ви збираєтеся стрибати;

  • не можна пірнати у воду з великої висоти, під час шторму і в тому місці, де стоять морські судна.

    Будьте обережні і бережіть своє життя!

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (13.06.2018)
Переглядів: 13 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0