Головна » Статті » Пам*ятки для населення

ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ ЕЛЕКТРООБІГРІВАЧАМИ

З настанням холодів небезпеки при опаленні приміщення зростають багаторазово. Про це говорить щорічна статистика загорянь і нещасних випадків. Саме в осінньо-зимовий період істотно зростає число пожеж, що виникають через неправильну експлуатації обігрівачів.

Одне з головних умов, що потрібно виконати ще в процесі вибору нагрівального приладу - переконайтеся, що він вже обладнаний системою аварійного вимкнення. Якщо такий обігрівач раптом впаде на підлогу або перегріється в процесі роботи - він просто автоматично відключиться. І ви врятуєте своє житло від серйозної пожежної небезпеки.

Наступним простим правилом безпеки є правильне розміщення нагрівального приладу - його не можна ставити біля завісок або меблів, виготовлених з дерева або вогненебезпечних матеріалів. Тут все просто - навіть економічні інфрачервоні обігрівачі засновані на виробленні інфрачервоних променів, які й роблять нагрівання. При тривалому впливі на такі легкозаймисті матеріали, як завіски, вони можуть досягти температури займання навіть на відстані і спалахнути. Пам'ятайте про це.

Далі є ще один простий пункт, про який в повсякденній метушні ми часто забуваємо, що може привести до трагедії. Звучить воно просто - не можна залишати включений електрообігрівач без нагляду людини. Адже може подути вітер, просто щось впасти в квартирі в непотрібний момент, домашні тварини пересунути нагрівач, або щось ще - ось і привід до займання. Пам'ятайте, якщо ви залишаєте приміщення - вимкніть електроприлади.

Ще одним смішним пунктом, але на жаль, досвід говорить про його велику важливість для безпеки населення, є сушіння одягу. Не можна на обігрівальних приладах сушити білизну та одяг. Цей простий пункт порушується досить часто, і так само часто його порушення призводить до легкого займання житла та інших приміщень.

Не можна пропускати провід від обігрівача під килимом, адже це може привести до його перегрівання та перетирання, що несе за собою небезпечні наслідки.

Важливим є регулярне очищення нагрівачів від пилу та сміття. Адже сторонні речовини можуть несподівано запалати.

Ще одним не менш важливим правилом для населення і співробітників організацій - нагрівальні прилади небезпечно встановлювати на підстави з легкозаймистих матеріалів. Легкозаймисті матеріали тому так і називається, що вони швидко і легко загоряються при нагріванні. А безпосередній контакт з нагрівальним приладом завжди веде до нагрівання.

Виконуйте правила безпеки і збережете життя і здоров'я близьких і своє майно від пожежі!

Правила гасіння електрообігрівачів:

  1. Обов’язково знеструміть пристрій

  2. Якщо не виходить висмикнути вилку з розетки, потрібно вимкнути автомат в електрощитку

  3. Зателефонуйте 101. Навіть якщо спалах здається вам незначним, це не означає що він не переросте в справжню пожежу

  4. Після відключення мережі накрийте палаючий прилад мокрою ганчіркою або ковдрою, щоб перекрити доступ повітря до вогню

  5. Ні в якому разі не гасіть водою палаючу пластмасу - при попаданні води палаючий пластик скипає і розбризкується

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (22.11.2017)
Переглядів: 39 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0