Головна » Статті » Пам*ятки для населення

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ТА ДІЇ НАСЕЛЕННЯ ПРИ ПОВЕНЯХ

Важкими стихійними бідами є повені. Основними причинами більшості повеней є сильні зливи, інтенсивне танення снігів, річкові паводки, які виникають внаслідок приливної хвилі.

Дії населення при повенях здійснюються з урахуванням часу попередження повені, а також досвіду спостережень минулих років з урахуванням масштабів повеней, їх часу появ.

При значному часі, попередження повені здійснюється заходом щодо зведення відповідних гідротехнічних споруд на річках і в інших місцях і проведенню завчасної евакуації населення і сільськогосподарських тварин, по вивозу матеріальних цінностей з районів можливого затоплення.

Про евакуацію на випадок повені, як правило, оголошується спеціальним розпорядженням комісії по боротьбі з повенями. Населення про початок і порядок евакуації оповіщається по місцевих радіотрансляційних мережах і місцевому телебаченні; працюючі - оповіщаються через адміністрацію підприємств, установ і учбових закладів, а населення, не зайняте у виробництві і сфері обслуговування – через ЖЕКи та сільські ради. Населенню повідомляється місця розгортання збірних евакопунктів, терміни явки на ці пункти, маршрути проходження при евакуації пішим порядком.

Евакуація проводиться в найближчі населені пункти, що знаходяться зовні зон затоплення. Розселення населення здійснюється в суспільних будівлях або на житловій площі місцевих жителів.

Дії у випадку загрози виникнення повені, паводку

1. Уважно слухайте інформацію про надзвичайну ситуацію та інструкції про порядок дій.

2. Зберігайте спокій, попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку.

3. Дізнайтеся у місцевих органах державної влади та місцевого самоврядування місце збору мешканців для евакуації та готуйтеся до неї.

4. Підготуйте документи, одяг, найбільш необхідні речі, запас продуктів харчування та медикаменти на декілька днів. Складіть все у валізу і зберігайте у водонепроникному пакеті.

5. Від’єднайте всі споживачі електричного струму від електромережі та вимкніть газ.

6. Перенесіть більш цінні речі та продукти харчування на верхні поверхи або підніміть на верхні полиці.

 Дії в зоні раптового затоплення під час повені, паводку

1. Зберігайте спокій та уникайте паніки.

2. Швидко зберіть необхідні документи, цінності, ліки, продукти та інші необхідні речі.

3. Надайте допомогу дітям, інвалідам, людям похилого віку та підготуйтесь до евакуації.

4. По можливості негайно залишіть зону затоплення.

5. Перед виходом з будинку вимкніть електро-газопостачання, загасіть вогонь у грубах. Зачиніть вікна та двері, якщо є час — закрийте вікна та двері першого поверху дошками.

6. Підніміться на верхні поверхи або на горищні приміщення.

7. До прибуття рятувальників залишайтесь на верхніх поверхах, дахах, деревах чи інших підвищеннях, сигналізуйте рятівникам, щоб вони мали змогу швидко вас знайти.

8. Перевірте чи немає поблизу постраждалих, надайте їм по можливості допомогу.

9. Потрапивши у воду, зніміть з себе важкий одяг і взуття, відшукайте поблизу предмети, за допомогою яких можна утриматися до одержання допомоги.

 Дії під час рятувальних робіт

1. Проявіть витримку і самовладання, суворо дотримуйтесь вимог рятувальників.

2. Не переповнюйте рятувальні засоби (катери, човни, плоти і т.д.), оскільки це загрожує безпеці рятувальників і тих, хто підлягає врятуванню.

3. Потрапивши у воду, слід скинути із себе важкий одяг і взуття, відшукати поблизу плаваючі чи підвищені над водою предмети, скористатися ними до отримання допомоги. 

Дії після повені, паводку

1. Переконайтесь, що ваше житло не отримало внаслідок повені ніяких ушкоджень та не загрожує заваленням, відсутні провалини в будинку і навколо нього, не розбите скло і немає небезпечних уламків та сміття.

2. Не користуйтесь електромережею до повного осушення будинку.

3. Обов’язково кип’ятіть питну воду, особливо з джерел водопостачання, які були підтоплені.

4. Просушіть будинок, проведіть ретельне очищення та дезінфекцію забрудненого посуду і домашніх речей та прилеглої до будинку території.

5. Здійснюйте осушення затоплених підвальних приміщень поетапно, з розрахунку 1/3 об’єму води на добу.

6. Електроприладами можна користуватися тільки після їх ретельного просушування.

7. Заборонено вживати продукти, які були підтоплені водою під час повені. Позбавтеся від них та від консервації, що була затоплена водою і отримала ушкодження.

8. Все майно, що було затопленим, підлягає дезінфекції.

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (10.11.2016)
Переглядів: 234 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0