Головна » Статті » Пам*ятки для населення

ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ НА РОБОТІ

Як правило, всі пожежонебезпечні виробництва досконально проаналізовані, на них складено докладні інструкції щодо попередження пожежі. Співробітники таких установ перед роботою проходять інструктаж і отримують допуск.

Але багато керівників середньостатистичного офісу нехтують проведенням інструктажу співробітників на випадок пожежної небезпеки.

Пожежі, що виникають в офісних приміщеннях, різноманітністю не відрізняються. Це куріння, порушення правил користування електроприладами, перевантаження мережі.

На роботі ми проводимо більшу частину життя, часто не належні за законом 9:00, а іноді й 11-12 годин.

І ось співробітники затівають невелике чаювання-перекур, щоб без непритомності дожити до обідньої перерви. При цьому потрібно бути гранично акуратними при використанні кип'ятильника, електрочайника, СВЧ-печі або кавоварок. Головне - щоб не відбулося перенавантаження мережі.

На випадок загорянь і пожеж в сучасних офісах встановлені датчики оповіщення при пожежі. Але дізнавшись про пожежу потрібно знати, що робити: як гасити загоряння і де висить вогнегасник. Куди телефонувати при пожежі, як сповістити співробітників. Крім того, співробітник повинен знати план евакуації з офісної будівлі, в якому працює, а також вміти орієнтуватися в будівлі по пожежним знакам.

Але краще, звичайно, не доводити справу до пожежі. Для цього на роботі співробітники повинні дотримуватися правил пожежної безпеки.

Правила пожежної безпеки на роботі

 1. Куріння у строго відведених місцях.
 2. Як не дивно, акуратність теж вносить свій внесок у безпеку. Папір - це горюче. Не давайте йому розмножуватися і розповзатися по столу і підвіконню. Тримайте їх у папках і спеціальних пластикових боксах. Інакше є шанс, що одного разу папірець доповзе до подовжувача або до обігрівача, який раптово заіскрив.
 3. Слідкуйте за тим, щоб колеса офісних крісел не їздили по проводах, які лежать на підлозі. Це може нашкодити як внутрішній частині проводу, так і його ізоляції. А далі - удар струмом і загоряння.
 4. Не перевантажуйте офіс меблями і аксесуарами. По-перше, пам'ятаємо про пожежну навантаженність, а по-друге, про можливість евакуюватися.
 5. Зазвичай в будь-якій організації є співробітник, відповідальний за пожежну безпеку. Якщо це доручено Вам, поставтеся до цього серйозно. Світ Ви не врятує, але виконуючи чітко приписані дії, значно зменшите можливість пожежі та мінімізуєте його наслідки: інструктажі, навчання, плани евакуації та їх вивчення.
 6. Як правило повинен бути хороший план евакуації. Тільки досвідчений фахівець може здійснити розробку та виготовлення планів евакуації на вищому рівні. Дуже важливо заздалегідь подбати про евакуацію людей в момент загоряння і початку пожежі. У приміщенні повинні залишатися вільними евакуаційні шляхи і коридори, а наочні матеріали повинні бути розташовані таким чином, щоб було зрозуміло, де розташований вихід. Наявність системи оповіщення дасть сигнал при потребі залишити приміщення з причини виникнення пожежі
 7. Не нехтуйте навчальними евакуаціями.
 8. Завчасно ознайомтесь з планом евакуації із офісного приміщення під час пожежі. Забезпечення пожежної безпеки в офісі не буде повним без вогнегасників. Вогнегасники в офісах повинні бути розміщені на видних місцях. Також правильно повинно бути обладнане місце, де зберігається вогнегасник. На вогнегасник не повинні падати прямі сонячні промені. Також вогнегасник повинен бути захищений від будь-яких несприятливих факторів і механічних впливів, таких як вібрація, підвищена вологість. Всі працівники офісу повинні знати, як користуватися вогнегасником. Для цього кожен повинен бути ознайомлений з правилами експлуатації вогнегасників.
 9. Не забувайте виключати електроприлади, особливо якщо вони не використовуються.
 10. Регулярно провіряйте стан технічних приладів, особливо кабелі. Погана експлуатація може привести до пожежі.
 11. Пожежна сигналізація це одне з найбільш важливих пристроїв, яке здатне забезпечити безпеку в робочих офісних приміщення. Сигналізації встановлюються скрізь, де ведеться діяльність людей і працює комп'ютерна та інші види техніки. Умови обов'язкової установки і правила використання систем оповіщення чітко і детально прописані в державному законі.

В приміщеннях забороняється:

 • застосовувати відкритий вогонь;
 • палити в службових кабінетах, громадських місцях, коридорах та сходових клітинах;
 • використовувати та зберігати легкозаймисті, горючі та вибухонебезпечні речовини та матеріали;
 • користуватися електронагрівальними приладами (електроплитками, електрочайниками, кип'ятильниками) поза спеціально обладнаними місцями;
 • зберігати папір та інші спалимі матеріали під електрощитами, впритул до труб опалення, на підлозі, шафах i за ними;
 • улаштувати та експлуатувати тимчасові електромережі;
 • залишати без нагляду ввімкнуті в електромережу електроприлади (радіоприймачі, комп'ютери, кондиціонери тощо).
 • експлуатація кабелів i проводів з пошкодженою або такою, що в процесі експлуатації втратила захисні властивості, ізоляцією;
 • залишати під напругою кабелі та проводи з неізольованими струмопровідними жилами;
 • користуватися пошкодженими розетками, відгалужувальними та з'єднувальними коробками, вимикачами та іншими електровиробами, а також лампами, скло яких має сліди затемнення або випинання.

Як свідчить інструкція з пожежної безпеки, при виявленні факторів, що характеризують наявність спалаху (запах диму, гару, задимлення, підвищення температури в приміщенні, виявлення кіптяви і відкритого вогню), персонал організації зобов’язаний:

– без зволікання подзвонити в службу пожежної охорони по телефону «101», повідомити свої координати (адреса, назва організації, місце і час виявлення пожежі, а також свої особисті дані та номер телефону);

– відключити всі прилади, що працюють від електричної мережі;

– вжити можливих заходів з ліквідації вогнища;

– оповістити про загорянні співробітників і вище начальство;

– при сигналі небезпеки терміново залишити приміщення відповідно до плану евакуації на підприємстві.

 

Матеріал підготувала методист обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Закарпатської області Треніна А.С.

 

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (14.03.2016)
Переглядів: 230 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0