Головна » Статті » Пам*ятки для населення

ПРАВИЛЬНО НАЛАШТОВАНЕ ОСВІТЛЕННЯ АВТОМОБІЛЯ ВЗИМКУ – ЦЕ ЗАПОРУКА БЕЗПЕКИ НА ДОРОЗІ!

Кожен рік більше половини автомобілістів експлуатують свої автомобілі з несправними стоп-сигналами, габаритними вогнями або фарами. На жаль, незадовільне освітлення автомобіля дуже часто стає причиною ДТП, особливо в темний час доби.
З настанням зимового періоду, коли світловий день став дуже коротким, автовласники зобов'язані перевірити освітлення автомобіля і у разі виявлення несправностей усунути їх. 
Все менше водіїв звертають увагу на технічний стан своєї машини. Не забувайте, що транспортний засіб - це предмет підвищеної небезпеки. А безпека за кермом - передусім в руках водія. Ось чому кожен водій зобов'язаний регулярно контролювати технічний стан своєї машини, перевіряючи і оглядаючи всі важливі компоненти, перш ніж виїжджати на дорогу.
Адже не складно перед поїздкою оглянути автомобіль. На це не потрібно багато часу і не обов'язково бути експертом, щоб виявити багато проблем, які можуть перешкоджати поїздці. 
Так що будьте уважні до своєї машини. Ніколи не виїжджайте на дорогу, якщо не впевнені, що в машині справно працюють компоненти освітлення та сигнальні лампи.
Як перевірити освітлення
• Перевірити стоп-сигнали: рухайтеся заднім ходом перед яскравою, ідеально білою стіною. Потім - на педаль гальма. Кожна сторона автомобіля повинна кидати червоне світло на стіну, яку ви можете легко бачити в дзеркалі заднього виду автомобіля.
• Перевірте ближнє і дальнє світло фар: розверніть автомобіль і помістіть його передньою частиною перед стіною на відстані кількох метрів. Таким чином ви можете легко перевірити функцію ближнього і дальнього світла. Це необхідно для вашої власної безпеки і безпеки інших учасників дорожнього руху.
Пам'ятайте, що з часом регулювання фар може збиватися. Це може призводити до осліплення зустрічних водіїв. Тому якщо вам часто блимають дальнім світлом, обов'язково перевірте налаштування фар. Цілком можливо, що ближнє світло вашої машини сліпить зустрічні автомобілі.
Поради щодо гарної видимості в темряві
В основному ви повинні налаштувати свій стиль водіння на максимальну видимість, щоб завжди можна було зупинитися в разі появи перешкоди на дорозі. Відповідно, чим темніше освітлення на дорозі, тим повільніше ви повинні їхати.
Завжди тримайте вікна в чистоті і всередині, і зовні. Якщо ви носите окуляри, очищайте окуляри перед тим, як їхати в темряві, - ефекти відблисків значно зменшуються.
Не дивіться прямо на світло зустрічних автомобілів. Коли назустріч рухається автомобіль, дивіться на дорогу перед собою або на праву сторону дороги.
Щоб не засліпити інших, ви повинні відрегулювати фари своєї машини, також враховуючи завантаження автомобіля.

Синетар Ю.М.

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (23.11.2018)
Переглядів: 5 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0