Головна » Статті » Пам*ятки для населення

ЩО НЕОБХІДНО ЗНАТИ ПРО ГАРТУВАННЯ ОРГАНІЗМУ

   

Слово «гартування» прийшло в медицину з техніки, де воно означає збільшення твердості металу. Але коли ти, чуєш заклик: «Загартовуйся!» то не знаєш, як правило, з чого розпочати. Бігати босоніж по снігу? Їсти морозиво на вулиці в лютий мороз? Стояти під проливним дощем?
    Починаючи загартовуватися, потрібно знати про правила гартування. 
    Правило перше: поступовість.
    Правило друге: систематичність.
    Правило третє: підбір процедур має бути індивідуальним.
    Правило четверте: засоби гартування необхідно різноманітити| і застосовувати в комплексі. 
    Основними засобами гартування є вода, повітря і сонце. Якщо ти вирішив застосовувати процедуру гартування як холодний душ, потрібно дотримувати всі чотири правила. Слідуючи першому, - починати з приємної нехолодної температури води, знижуючи її поступово. Враховуючи правило друге, - не пропускати процедури. Навіть якщо ти на початку шляху і раптом захворів, - підвищ небагато температуру води, але не уникай від процедури. Правило третє дозволить заходи планувати так, щоб це було зручно за часом, максимально ефективно за тривалістю. 
    Дозволить вибрати початкову температуру виходячи з твого стану здоров'я. Не секрет, що одні люди зачинають купатися в річці або морі при 16-18°С води, зовсім, не будучи загартованими. А інші можуть захворіти, покупавшись у воді 22-24°С. 
    Дуже важно пам'ятати про четверте правило. Якщо ти тривалий час робив процедури, що гартують проти низьких температур, це не означає, що ти добре відчуватимеш себе при високій температурі. Тому, гартуючись, потрібно поєднувати різноманітні чинники зовнішньої середи.
    І ще, можна застосовувати контрастний душ, полоскати горло водою з холодильника, використовувати сонячні ванни і інше, але при цьому щодня кутатися в теплі речі і ховатися від протягів. Звичайно, у такому разі здоров'я не додасться.

Матеріал підготував завідувач обласним методичним кабінетом БЖД населення Федор О.Т.

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (25.09.2014)
Переглядів: 97 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0