Головна » Статті » Пам*ятки для населення

ЩО РОБИТИ ПІСЛЯ УКУСУ КЛІЩА?

На Закарпатті почався сезон активності кліщів, укуси яких можуть провокувати небезпечні наслідки для здоров’я людини. У будь-якому випадку варто звертатись за допомогою до фахівців. 
Медики закликають звертатися до травмпунктів, навіть якщо кліща вдалося витягнути самотужки. Симптоми зараження можуть з’явитися впродовж 10 днів після укусу. Хвороба Лайма, він же бореліоз, кліщовий енцефаліт – ці серйозні хвороби можна підхопити від кліща.
За статистикою від кліщових інфекцій щороку помирає близько 30 осіб. Тому після укусу потрібно стежити за станом організму. Основні симптоми: лихоманка, нудота, головний біль, часте серцебиття і навіть галюцинації. Хвороба Лайма вражає шкіру, нервову систему, опорно-руховий апарат і серце. Проявляється підвищенням температури тіла в поєднанні з мігренню, ознобом, м'язовим і суглобовим болем. Запалення від укусу кліща при хворобі Лайма збільшується часом до 20 сантиметрів в діаметрі, а іноді і більше. При цьому хвороба Лайма – приклад захворювання, при якому початкове запалення на місці укусу може пройти, а потім проявитися знову.
Деякі захворювання переходять у хронічну стадію і можуть проявитися через кілька днів після укусу. Кліщовий енцефаліт – це вірусна інфекція, яка вражає головний і спинний мозок. Хвороба проявляється у вигляді лихоманки, судом, блювоти та порушення координації. Енцефалітного кліща можна зустріти не скрізь. Лікар в поліклініці може розповісти, чи є на території вашого проживання енцефалітні кліщі.
Надійний спосіб убезпечити себе від зараження такими серйозними захворюваннями – вакцинація. Якщо хворобу Лайма і кліщовий енцефаліт можна підхопити від «вітчизняних» кліщів, то перелік хвороб, що переносять їхні закордонні побратими, ще ширший. Якщо ви їдете в іншу країну, то краще заздалегідь проконсультуватися з приводу проживання на конкретній території тих чи інших переносників інфекції. Варто зробити щеплення.
Щоб мінімізувати ризик укусу кліщем, природні території в межах міста буквально «очищають» від кліщів вручну. Застосування хімічних препаратів може привести до масової загибелі диких тварин і домашніх тварин внаслідок отруєння.

Матеріал підготував Кравець В.П.

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (03.04.2019)
Переглядів: 7 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0