Головна » Статті » Пам*ятки для населення

ЩОБ ПІЧ БУЛА ТІЛЬКИ ДЖЕРЕЛОМ ТЕПЛА

На сьогоднішній день в осінньо-зимовий період пічне опалення продовжує залишатися основним джерелом тепла для багатьох громадян. Саме в цей час, як показує статистика, домашнє вогнище може стати джерелом підвищеної небезпеки. А затримка з включенням центрального опалення в квартирах є передумовою використання практично в цілодобовому режимі побутових нагрівальних приладів. У зв'язку з цим при настанні холодів різко зростає кількість пожеж через недотримання правил користування системами пічного опалення та порушення правил експлуатації електроприладів.

У будинках, де є пічне опалення, завжди існує небезпека пожежі. При зведенні печі потрібно дотримуватись певних умов правил безпеки.

Перед початком опалювального сезону печі та димарі необхідно прочистити, відремонтувати і побілити, закрити тріщини. Перед початком опалювального сезону кожну піч, а також стан димового каналу в межах приміщення, і особливо димові труби на горищі, треба побілити вапняним або глиняним розчином (щоб на білому фоні можна було помітити чорні плями від того,що там утворилися тріщини через які проходить дим). Піч, димова труба в місцях з'єднання в міжповерхових перекриттях повинні мати потовщення цегляної кладки - оброблення.

Ширину оброблення, якщо піч топиться один-два рази на добу, роблять в одну цеглу, дерево в місцях зіткнення потрібно ізолювати азбестом. Якщо піч топитися тривало, то ширина оброблення повинна бути не менше півтора цегли. Розчин, який використовується для кладок оброблень близько горючих стін або перегородок, роблять з глини, цементу, азбесту або вапна,

Запам'ятайте деякі рекомендації з монтажу та експлуатації пічного опалення, суворе дотримання яких дозволить уникнути пожежі у Вашому будинку:

  1. Печі і димарі повинні бути справними, без тріщин, поштукатурені і побілені.
  2. Ремонт, очищення і профілактичний огляд печі повинен робити кваліфікований спеціаліст.
  3. У період опалювального сезону димоходи необхідно очищати від сажі не менше одного разу на 2 місяці.
  4. Димарі і печі повинні бути виконані з негорючих матеріалів. Для захисту горючих та важкогорючих конструкцій стін та перекриття передбачаються відступи (повітряний проміжок) і оброблення з негорючих матеріалів.
  5. У печі повинні бути справні дверцята, заслінки відповідних розмірів і передтопковий металевий лист, прибитий до підлоги, розміром 50х70 см без дефектів і прогарів.
  6. У зимовий час печі рекомендується топити 2-3 рази на день, тривалістю не більше 1,5 години.
  7. Увечері топити печі необхідно припиняти за 2 години до сну.

Забороняється експлуатувати печі з тріщинами і нещільно прилеглими камінним дверцятами, використовувати для розпалювання горючі рідини (бензин, гас і т.д.), сушити на печі і в безпосередній близькості від неї дрова, взуття, одяг, встановлювати впритул до неї меблі. Також забороняється залишати гріючупіч без нагляду і доручати нагляд за нею дітям.

При тривалому обігріві навіть вогнетривка цегла схильнадо теплового руйнування, тому максимальна тривалістьнагрівання не повинна перевищувати півтора години.Золу і шлакнеобхідно поливати водою і видаляти в безпечне місце.

Матеріал підготувала методист обласного методичного кабінету Треніна А.С.

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (02.12.2014)
Переглядів: 116 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0