Головна » Статті » Пам*ятки для населення

СИЛЬНИЙ ВІТЕР ТА ШКВАЛИ – ЯК ЗАПОБІГТИ НЕБЕЗПЕЦІ!

Сильний вітер, що переходить в шквали завдає чимало шкоди природі, руйнує будівлі, трав-мує людей, спричиняє чимало матеріальних збитків. Частіше виникають вони весною та влітку. За руйнівною силою сильні вітри можуть зрівнятися з землетрусом, тому, щоб унебезпечити себе, уникнути матеріальних витрат, необхідно знати правила поведінки під час стихійного лиха. Синоптики відносять їх до надзвичайних подій із помірною швидкістю поширення, тому частіше за все вдається оголосити штормове попередження.

Яку ж небезпеку несе в собі фактор сильних вітрів, шквалів? Перш за все це травмування, а інколи і загибель людей; руйнування інженерних споруд та систем життєзабезпечення, доріг та мостів, промислових і житлових будівель, особливо їхніх верхніх поверхів і дахів; перекидання телеграфних стовпів, виривання дерев та утворення завалів; знищення садів та посівів на полях.

Сильні вітри, як правило, супроводжуються зливами, що, в свою чергу, призводить до затоплення місцевості.

Отже стає питання, як діяти у можливій зоні стихійного лиха, щоб уникнути небезпеки?

При загрозі стихійного лиха та отриманні штормового попередження необхідно уважно вислухати інформацію по місцевих каналах телебачення та радіо про обстановку: час, напрямок руху та силу вітру та рекомендації щодо порядку дій.

Зберігайте спокій, попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку, не займайте довго телефонну лінію.

При значній загрозі для життя можлива евакуація з небезпечної території, тому підготуйте документи, одяг та зберіть найбільш необхідні та цінні речі, запас харчування на кілька днів, питну воду, медикаменти, кишеньковий ліхтарик, приймач на батарейках. Вимкніть усі прилади з електромережі, перекрийте газові крани, загасіть вогонь у грубах.

Зверніть увагу на господарське майно на дворі та балконі, приберіть або закріпіть речі, що може пошкодити вітер. Потурбуйтеся про безпеку машини - поставте в гараж. Приготуйте до небезпеки будинок. Щільно зачиніть вікна, двері, віконне скло. Покладіть на підлогу у будинку речі, що можуть впасти і спричинити травми.

Отримавши штормове попередження, не варто відправляти дітей у школу, дитячий садочок або на прогулянку. Для попередження паніки та тра-вматизму навчіть дітей діям під час стихійного лиха. Постійно тримайте їх перебування під контролем.

У сільській місцевості потурбуйтесь про худобу. При отриманні штормового попередження не виганяйте її на пасовище, поставте у капітальному хліві, двері та вікна міцно зачиніть.

Якщо ви у човні й дістали штормове попередження або бачите наближення поганої погоди, негайно пливіть до берега, підшукайте безпечне місце, щоб перечекати негоду.

У разі, якщо стихійне лихо застало вас на вулиці, негайно знайдіть надійній сховок поблизу. Не намагайтеся переходити з будівлі в будівлю - це небезпечно. З метою уникнення травматизму уникайте хитких будівель та будинків із хитким дахом.

Якщо ви на відкритій місцевості, щільно притисніться до землі, знайшовши будь-яке заглиблення, голову захищайте одягом чи гілками дерев.

Під час їзди на автомобілі, якщо наближається негода або ознаки шторму, негайно зупиніться. Вийдіть з автомобіля, швидко ховайтеся у міцній будові або будь-якому приміщенні. Для збереження автомобіля, по можливості поставте його подалі від будинків, дерев, хитких будівель.

Уникайте різноманітних споруд підвищеного ризику: мостів, естакад, трубопроводів, ліній електромереж, водойм, дерев.

Не наближайтесь до води подивитися на шторм, сильні вітри здіймають величезні хвилі, які накочуються на берег.

Звичайно, такі небезпечні явища трапляються дуже рідко. Однак знати, як уникнути дану небезпеку, необхідно.

Заступник завідувача обласних т м. Ужгород курсів Просяник Н.С.

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (27.05.2015)
Переглядів: 163 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0