Головна » Статті » Пам*ятки для населення

СУДОМИ У ВОДІ

З настанням тепла велика кількість людей йде відпочивати до води. Але завжди потрібно пам'ятати про безпеку під час перебування на водних об’єктах! Одна з найчастіших причин виникнення нещасних випадків на воді – судоми. Їх може викликати зневоднення, перегрівання організму чи значна різниця температур тіла і води.

Отже,судоми - це мимовільне хворобливе скорочення м'язів. Різкі больові відчуття тривають зазвичай кілька хвилин, потім напруга м'язів спадає, біль вщухає, стає ниючим, дискомфорт може зберігатися до декількох днів. У більшості випадків судоми при плаванні бувають в литкових м'язах.

Під час судом плавець позбавляється можливості продовжувати ефективні плавальні рухи, і, якщо він знаходиться далеко від берега, йому загрожує певна небезпека.

Причини судоми при плаванні:

  • перевтома, тривале фізичне напруження під час плавання, надмірне навантаження на певну групу м'язів;
  • зневоднення організму;
  • травми м'язів і зв'язок;
  • звуження кровоносних судин внаслідок впливу низьких температур при плаванні в холодній воді;
  • спазми кровоносних судин на ґрунті різних захворювань і емоційних перенапруг;
  • недолік в організмі деяких мікроелементів.

Як діяти, якщо у воді звело литковий м’яз?

Найголовніше - зберігайте спокій, постарайтеся швидше вибратися з води. Зняти судоми на березі легше, ніж у воді. Напружений м'яз треба сильно натягнути, а потім розім'яти. Щоб натягнути м'яз, захопіть рукою пальці стопи, різко потягніть їх на себе (п'яту при цьому витягайте від себе) і, незважаючи на сильний біль, утримуйте стопу в такому положенні. Одночасно треба сильно масажувати напружений м'яз.

Коли спазм спаде, зробіть вправу на розтяжку литкового м'яза. Лід допоможе зняти больові відчуття, його можна прикласти на 10 -15 хвилин.

Якщо ногу звело не сильно або є підозра, що ось-ось може звести гомілку, і ви достаєте до дна - просто встаньте на дно на прямих ногах на повну стопу.

Як діяти, якщо немає можливості відразу вийти на сушу.

Якщо судомний спазм трапився далеко від берега, постарайтеся не піддаватися паніці. Не слід швидко плисти до берега, різкі рухи тільки підсилять судому.

Далі потрібно позбутися судоми прямо у воді. Це можна зробити одним із двох способів:

1. Ляжте на спину. Зробіть глибокий вдих, наберіть побільше повітря в легені, щоб можна було триматися на воді. Потім, підтягнувши коліно до грудей, взявшись за стопу, слід різко потягнути стопу на себе. Утримувати ногу в такому положенні якомога довше, бажано до зникнення судоми. Знову глибоко вдихніть і постарайтеся якомога сильніше розім'яти м'яз.

2. Зробіть глибокий вдих, наберіть побільше повітря в легені. Занурте голову в воду, прийнявши положення поплавка. Візьміться за великий палець зведеної ноги протилежною рукою, потягніть палець ноги на себе, одночасно випрямляючи ногу в коліні. Потім постарайтеся розім'яти м'яз.

Коли ногу відпустило, пливіть до берега спокійно, плавно, без різких рухів, якщо можете - на одних руках, щоб судома не повторилася.

Опинившись в скрутному становищі, люди інстинктивно намагаються тримати голову над водою якомога вище, а це вимагає додаткових зусиль. Доцільно вже в процесі навчання техніці плавання вчитися робити видих у воду, щоб піднімати голову з води тільки для вдиху і орієнтування.

Крім того, кожен повинен освоїти позу відпочинку, яка дозволить перебувати у воді без руху практично стільки, скільки буде потрібно для того, щоб розслабитися, відпочити, відновити дихання. Невміння відпочивати у воді і призводить до трагедії, так як, вважаючи мілководдя, буйки, човен єдиним місцем порятунку, добираючись до них, людина вибивається з сил.

Кожна людина в критичну хвилину повинна вміти мобілізувати свої сили. На жаль, багато людей виявляються непідготовленими навіть до того, що під ногами у них може не виявитися дна. Зрозуміло, впевненість у своїх силах приходить у міру вдосконалення техніки плавання.

Матеріал підготувала методист обласного методичного кабінету Треніна А.С.

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (21.05.2015)
Переглядів: 108 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0