Головна » Статті » Пам*ятки для населення

ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ І ПРАВИЛА ПОВОДЖЕННЯ З ЕЛЕКТРОПРИЛАДАМИ

Значення електрики в житті людини дуже велике. В побуті, в повсякденному житті людини, електричний струм використовується як для освітлення житлових приміщень, так і для живлення різних побутових приладів. За допомогою цих приладів можна приготувати їжу (електроплитка, духовка), випрати і випрасувати білизну (пральна машина, праска), прибрати приміщення (пилосос), тривалий час зберігати продукти свіжими (холодильник).

Побутові електроприлади полегшують працю господинь, скорочують час на виконання домашніх робіт.

Всі побутові електроприлади включаються в мережу за допомогою з'єднувального електричного дроту і вилки.Дія електричного струму на людину може при­зводити до електричних травм та пошкоджень, таких як скорочення м'язів, що супроводжується сильним болем, втратою свідомості, порушенням роботи серця чи дихання (або обох цих порушень разом). Іноді трапляються нещасні випадки від дії електричного струму, які приводять до смерті людини.

Вимоги безпеки перед роботою:

1. Перевірити справність гнучкого електричного дроту, вилки, підвідних кабелів

2. Очистити прилад від пилу сухою чистою тканиною.

3. Перевірити справність електричної розетки.

При користуванні електроприладами потрібно строго виконувати правила безпеки (порушення цих правил може стати причиною нещасних випадків):

Ні в якому разі не можна торкатися оголених проводів, по яких йде електричний струм.

Не можна перевіряти наявність електричного струму в приладах або проводах пальцями. Щоб не пошкодити ізоляції і щоб не було коротких замикань (спалахів полум'я), не можна защемляти дроти дверима, віконними рамами, закріплювати дроти на цвяхах. Потрібно стежити за тим, щоб електричні дроти не стикалися з батареями опалення, трубами водогону, з телефонними та радіотрансляційними проводами.

Не можна дозволяти дітям гратися з розетками, встромляти в них шпильки, булавки, смикати дроти, так як це може привести до поразки струмом.

Небезпечно включати і вимикати електричні лампочки, а також побутові прилади мокрими руками. Замінювати перегорілі лампочки потрібно при відключеному вимикачі.

Категорично забороняється користуватися побутовими електроприладами, по корпусу яких проходить струм (прилад «кусається»). Вилку при включенні і виключенні приладів потрібно брати за пластмасову колодку, а не за провід.

Прилади, в яких кип'ятять воду, готують їжу (електрочайники, каструлі), не можна включати в мережу порожніми. Їх потрібно наповнити водою не менше ніж на одну третину. Коли наливають воду в чайник або каструлю, вони повинні бути обов'язково вимкнені.

Потрібно стежити також і за тим, щоб шнури, зняті з приладів, не залишалися приєднаними в розетку, бо при випадковому дотику до них можливе ураження струмом.

Щоб уникнути пожежі, побутові електроприлади потрібно встановлювати на спеціальних підставках (керамічних, металевих) і на безпечній відстані від легко займистих предметів.

Не можна залишати включені електроприлади без нагляду або доручати спостерігати за ними дітям. Це може призвести до пожежі.

Використання електричних приладів не за призначенням або не­вміле користування ними, може призвести до пожежі!

Але якщо вже так сталося, що електричне обладнання загорілося, то перш за все потрібно:

  • вимкнути електрорубильник. Якщо знеструмити електромережу неможливо, то слід пам’ятати: не можна застосовувати для гасіння воду та пінні вогнегасники, можна лише порошкові;
  • терміново телефонуй за номером 101. 

Якщо електроприлад зайнявся:

  • обмотайте руку сухою ганчіркою, висмикніть вилку з розетки;
  • накрийте палаючий предмет ковдрою;
  • повідомте про пожежу.

Якщо не забуватиціпрості правила, то можнауникнутибагатьохнеприємностей.

 

Матеріал підготувала методист обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Закарпатської області Треніна А.С.

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (06.10.2015)
Переглядів: 201 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0