Головна » Статті » Пам*ятки для населення

«ТРИВОЖНИЙ ЧЕМОДАНЧИК» В НАДЗВИЧАЙНІЙ СИТУАЦІЇ

«ТРИВОЖНИЙ ЧЕМОДАНЧИК» В НАДЗВИЧАЙНІЙ СИТУАЦІЇ

 

Що таке «тривожний чемоданчик»?

«Тривожним чемоданчиком» - прийнято називати базовий набір речей для виживання в екстремальних ситуаціях до прибуття рятувальників або до безпечної евакуації із зони надзвичайної ситуації, будь то землетрус, повінь, пожежа і т.п. Правильно укомплектований «тривожний чемоданчик» може забезпечити автономне існування людини в екстремальних ситуаціях, коли поблизу немає води, їжі, тепла, даху над головою.

Мінімальна кількість запасів, необхідна для автономного перебування, розраховується виходячи з часу, за яке надзвичайні служби зможуть відреагувати і втрутитися в ситуацію. Період автономного перебування в очікуванні допомоги рятувальників залежить від імовірності виникнення природної або техногенної надзвичайної ситуації в даній місцевості, а також віддаленості від великих населених пунктів. Таким чином, в кожному конкретному випадку «тривожний чемоданчик» комплектується відповідно до місця її проживання та індивідуальними особливостями людини.

Як правильно складати речі

Строгих рекомендацій з цього приводу немає, але краще слідувати туристичному правилу: легкі предмети і предмети першої необхідності - аптечка, ліхтарик, ніж і т.п. - зверху і в кишенях, змінну білизну, їжа - на дно.

Щоб захистити вміст від вологи - використовуйте вакуумні пакети з затискачем. Також, перед укладанням речі можна упакувати в звичайні поліетиленові пакети, попередньо обмотавши скотчем.

Чи обов'язково мати «тривожний чемоданчик»?

Наявність «тривожного чемоданчика» залежить від ставлення до навколишньої дійсності, життєвого досвіду. Багато людей, які пережили Велику вітчизняну війну, роблять запаси продуктів і всього необхідного на місяць вперед. Важливо об'єктивно враховувати необхідність наявності вдома або на роботі «тривожного чемоданчика», а також можливість його використання. Наприклад, ймовірність використання «тривожного чемоданчика» в мегаполісі і не в сейсмонебезпечному регіоні - низька. У такому випадку при собі бажано мати комплект «першої необхідності» - легкий і компактний набір, який зручно з собою носити.

Комплект «першої необхідності» може включати в себе наступні предмети:

- Ліхтарик.

- Міні радіоприймач (багато мобільних телефонів вже з радіоприймачем).

- Універсальний ніж з набором інструментів.

- Сірники (мисливські) або запальничка.

- Їжа з розрахунку на добу (будь-які калорійні, що займають небагато місця, легкі продукти).

- Гроші. Документи (паспорт або його копія).

- Набір засобів першої медичної допомоги: індивідуальні перев'язувальні пакети, набір бактерицидних пластирів; клей БФ - використовується замість йоду і зеленки, утворює на рані захисну плівку; препарати, що знижують больовий синдром (зубний і головний біль, біль при травмах, опіках, гарячковий стан); ліки, що застосовуються при алергії; набір прописаних лікарем ліків, що приймаються періодично або постійно.

Перераховані вище предмети не займають багато місця, а їх наявність допоможе уникнути багатьох труднощів.

Якщо ви живете в великому населеному пункті, то забезпечення предметами першої необхідності та продуктами харчування на 2-3 доби швидше за все не буде великою проблемою.

В яких випадках особливо рекомендується мати «тривожний чемоданчик»?

Перерахуємо випадки, коли «тривожний чемоданчик» особливо рекомендується тримати вдома.

Якщо ви живете в:

а) районі (зоні) можливих землетрусів;

б) районі (зоні) повторюваних серйозних повеней (паводків);

в) районі (зоні) серйозних лісових пожеж;

г) районі (зоні) проживання в межах підприємств, які працюють з шкідливими речовинами;

д) зоні проживання, де є ймовірність виникнення збройних конфліктів;

е) інших проблемних регіонах.

Вибір «тривожного чемоданчика»

«Тривожний чемоданчик», як правило, являє собою укомплектований на випадок надзвичайної ситуації рюкзак, або сумку об'ємом близько 30 літрів. Вміст рюкзака: необхідний мінімум одягу, предметів гігієни, медикаментів, інструментів, засобів індивідуального захисту і продуктів харчування.

Вибирайте рюкзак яскравого забарвлення зі світловідбиваючими смугами - у разі надзвичайної ситуації це повинно привернути увагу рятувальників. Слід відмовитися від камуфляжного кольору, тому що в разі збройного конфлікту людину з таким рюкзаком можуть прийняти за учасника бойових дій.

Кращий рюкзак з непромокальних, легких, але в той же час щільних, міцних матеріалів, так як вміст має бути захищене від можливих пошкоджень. Необхідно приміряти і підігнати лямки рюкзака - вам повинно бути зручно носити його тривалий час.

Збираючи «тривожний чемоданчик», пам'ятайте: він повинен бути компактним і не дуже важким.

Можливий базовий набір  для «тривожного чемоданчика»:

- Аптечка першої допомоги.

- Ліхтарик ручний і налобний (бажано діодний) і запас батарейок до них (можна інерційний з функцією підзарядки мобільного телефону).

- Міні радіоприймач з запасом батарейок (або стільниковий телефон з функцією радіо).

- Універсальний ніж (з набором інструментів).

- Мисливський ніж.

- Запас їжі і води (мінімум на 3 доби).

- Зміна нижньої білизни і шкарпеток.

- Свисток (буде потрібно, щоб кликати на допомогу).

- Мисливські сірники, сухий спирт, газові запальнички (2-3 шт).

- Ремонтний комплект (нитки, голки та ін.).

- Одноразовий посуд.

- Засоби гігієни.

Якщо дозволяє місце і засоби - покладіть спальний мішок, намет (зараз в спеціалізованих магазинах представлений величезний їх вибір), - газовий  туристичний  пальник з балончиком 200-400 г. - цього цілком вистачить на перший час для приготування їжі та обігріву.

Може стати в нагоді маленький блокнот і олівець, який на відміну від кулькової ручки пише завжди.

Залежно від місцевості, в якій ви проживаєте, буде змінюватися і вміст «тривожного валізки». Наприклад, в сільській місцевості, знадобиться компас, складна пила, а в міських умовах ці предмети навряд чи будуть затребувані.

Рекомендується протестувати вже зібраний «тривожний чемоданчик», наприклад, на дачі, а потім скорегувати його в міст.

Завідувач обласного методичного кабінету Федор О.Т.

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (01.06.2017)
Переглядів: 96 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0