Головна » Статті » Пам*ятки для населення

ВОГНЕГАСНИК ДЛЯ АВТО

Вогнегасник для авто - це не примха, а необхідність. Можна назвати багато випадків, коли його наявність рятувала не тільки майно, а й життя. На жаль, часто ми не надаємо великого значення його вибору та купівлі, таким чином піддаючи ризику себе і своїх близьких.

Який вогнегасник повинен бути в автомобілі

Щоб впоратися з пожежею, що виникла в транспортному засобі, важливо те, який вогнегасник повинен бути в автомобілі. Від цього часто залежить не тільки цілісність машини, вантажу, але і здоров'я і життя людей.

Перш ніж вибрати вогнегасник, потрібно звертати увагу не тільки на його вартість, а й технічні характеристики. Важливе значення приділяється чинному сертифікату товару. Він повинен відповідати вимогам державних стандартів. Періодично потрібно перевіряти працездатність на спеціальному обладнанні.

Порошковий вогнегасник. Здатність запобігати поширенню вогню в транспортному засобі такого вогнегасника обумовлена вмістом у ньому порошкоподібної суміші, що має спеціальний хімічний склад. Під час використання цей вогнегасник здійснює розпилення порошку на палаючу поверхню, в результаті чого відбувається реакція. Наслідком даної реакції стає виникнення щільного шару, який не пропускає до вогнища спалаху кисень. Завдяки цьому запобігається поширення полум’я, оскільки реакція горіння не може відбуватися без участі кисню. Крім переваг, порошковий вогнегасник має і один недолік - порошкова суміш згодом дуже важко видаляється.

До переваг вуглекислотного вогнегасника можна віднести наявність можливості усунення вогнища пожежі, розташованого у важкодоступних місцях. Крім того, вуглекислий газ, стикаючись з поверхнями транспортного засобу, не залишає на них ніяких слідів. До недоліків вуглекислотних вогнегасників можна віднести ймовірність появи невеликого отруєння газоподібною речовиною, яка виштовхується з корпусу виробу. Крім того, використовуючи вуглекислотний засіб пожежогасіння, цілком реально отримати опіки. Втім, при дотриманні техніки безпеки та правил застосування даного виду вогнегасника неприємностей у вигляді отруєння і опіків досить легко уникнути.

Найкраще купувати порошковий вогнегасник вагою 2 кг, незалежно від типу транспортного засобу. Є й менші, але при серйозній пожежі вони можуть бути неефективними.

Причини загоряння автомобіля

Пожежі можуть виникати з різних причин і бути різної теплової потужності і фізичної природи. Як показує досвід, існує кілька головних причин, за якими виникає запалення в транспортному засобі:

• в результаті хімічної реакції - це може бути вплив відкритого полум'я або розжарених продуктів горіння, екзотермічні реакції;

• короткі замикання, попадання іскри, розряди статичної електрики;

• причини загоряння автомобіля - виділення іскор після ударів, в результаті тертя, стиснення;

• при вибухах гранат, попадання куль і т.д.

Ефективність заходів в боротьбі з палаючим автомобілем залежить від розуміння причин, що викликають загоряння. Знаючи можливі осередки займання автомашини, можна уникнути критичної ситуації.

Витік палива і горючих рідин. Якщо в салоні відчувається запах бензину, потрібно знайти і ліквідувати несправність. є багато причин через які може виникнути протікання палива, нагрівання двигуна або іскра можуть викликати запалення.

У машинах з газовим обладнанням ймовірність займань збільшується. Будь-який дефект або пошкодження може призвести до витоку газу. Неграмотне налаштування обладнання порушує пропорції паливної суміші, в результаті чого виникає перегрів мотора і вихлопної системи.

Електрообладнання є другою за значимістю причиною раптових пожеж в автомобілі. Довжина всіх проводів в автомобілі становить сотні метрів. Вони розташовані по всьому корпусу автомобіля: під капотом, в конструкції дверей, під підлогою. Скрізь багато швидко займистих матеріалів. Порушення ізоляції викликає іскріння, утворює оголені ділянки проводів, які і є причиною короткого замикання. У більшості випадків цьому передують збої в електронній системі машини, і раптові розрядки акумулятора.

Акумулятор сам по собі може стати джерелом вибухонебезпечного газу в моторному відсіку, що представляє загрозу поруч з пошкодженою електропроводкою. При цьому полум'я може виникнути в будь-якій частині автомобіля. Профілактичні заходи полягають в діагностиці.

Устаткування авто додатковими пристроями з великим енергоспоживанням, такими як підігрів сидінь, збільшують навантаження на проводку. Провід починає грітися, що відбивається на ізоляції. Якщо ж проводку розташувати недалеко від двигуна, вихлопної труби, або охолоджуючої системи, вона може спалахнути від перегріву.

У спекотну погоду бажано повністю не заправляти бензобак. Правильніше дещо не доливати бензин в бак, так як при високій температурі паливо розширюється.

Виробничий брак може бути разовою помилкою або конструктивним прорахунком. Недоробки не стануть причиною загоряння, але можуть створити передумови.

Аварія. Машини сконструйовані так, що метал повинен сприймати удар на себе. Але іноді такий захист не спрацьовує. Сильний удар може викликати витік рідини, підвищення температури і сильне задимлення, що призведе до займання. Навіть при зовнішніх невеликих пошкодженнях удар може відбитися на цілісності проводки або паливного шлангу.

Непогашена сигарета, викинута з вікна передніх дверей, може залетіти у відкрите вікно задніх дверей того ж авто, або машини, що йде ззаду. Залишений в салоні недопалок може пропалити оббивку, а також може спалити автомобіль.

Безвідповідальність водія також часто є причиною пожежі в автомобілі. Папір, ганчірки, каністри з пальним вмістом, залишені під капотом, миттєво спалахують при зіткненні з гарячим двигуном.

Пам'ятка власнику авто для запобігання пожежі в автомобілі:

• Слідкуйте за станом автомобіля, перевіряйте якість електропроводки;

• Тримайте в машині вогнегасник в доступному для себе місці;

• Не зберігайте в гаражі більше 20 л бензину і 5 л масла;

• Не захаращуйте гараж старими речами, меблями;

• Не проводьте в гаражі електрозварювальні та фарбувальні роботи;

• У гаражі не промивайте деталі бензином або розчинниками;

• Не паліть і не користуйтеся відкритим вогнем в гаражі;

• Тримайте в гаражі вогнегасник і ящик з піском.

 

Матеріал підготувала методист обласних та м. Ужгород курсів удосконалення керівних кадрів НМЦ ЦЗ та БЖД Закарпатської області Треніна Альона Сергіївна

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (08.02.2018)
Переглядів: 31 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0