Головна » Статті » Пам*ятки для населення

ВПЛИВ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ПОЛІВ НА ЛЮДИНУ

Ми живемо в електромагнітному світі, насиченим різними благами цивілізації та науково-технічного прогресу. Сьогодні у світі є безліч джерел електромагнітного випромінювання різної потужності. Якихось однозначних заходів захисту чи обмеження їхнього впливу немає, можна лише обмежити себе від впливу.

Електромагнітні поля (ЕМП) – це змінні електричні та магнітні поля, що поширюються у просторі у формі хвиль зі швидкістю світла.

Ступінь біологічного впливу електромагнітних полів на організм людини залежить від частоти коливань, напруженості та інтенсивності поля, тривалості його впливу. Учені встановили, що найбільшу небезпеку для організму представляє тривале опромінення впродовж декількох років.  Внаслідок дії електромагнітних полів можливі як гострі, так і хронічні ураження, порушення в системах і органах, функціональні зсуви в діяльності нервово-психічної, серцево-судинної, ендокринної, кровотворної та інших систем.

Зазвичай зміни діяльності нервової та серцево-судинної системи зворотні, і хоча вони накопичуються і посилюються з часом, але, як правило, зменшуються та зникають при виключенні впливу і поліпшенні умов праці. Тривалий та інтенсивний вплив електромагнітних полів призводить до стійких порушень і захворювань.  Електромагнітні поля негативно впливають на людей, які безпосередньо працюють із джерелами випромінювань, а також на населення, яке проживає поблизу джерел випромінювання. Установлено, що більша частина населення живе в умовах підвищеної активності  електромагнітних полів.

Зокрема небезпеку можуть становити лінії електропередач. Здорова людина страждає від відносно тривалого перебування в полі ліній електропередач. Короткочасне опромінення (хвилини) здатне привести до негативної реакції тільки у гіперчутливих людей або у хворих деякими видами алергії.

Найбільший вклад в електромагнітну обстановку будь-яких будівель в діапазоні промислової частоти 50 Гц вносить електротехнічне устаткування будівлі, а саме кабельні лінії, що підводять електрику до усіх квартир і інших споживачів системи життєзабезпечення будівлі, а також розподільні щити і трансформатори.

Перелік небезпечних побутових електроприладів та ступінь їх небезпеки для користувачів: 

Мікрохвильова піч - небезпечний електричний прилад і потрібно перебувати від нього на відстані не ближче 30 см під час його роботи;

Пилосос - небезпечна відстань електромагнітного випромінювання - 60см; 

Електроплитка - небезпека тривалого знаходження біля електроплити ближче, ніж 30 см, на жаль, рідко береться до уваги домогосподарками;

Холодильник - в різних джерелах небезпека електромагнітного випромінювання різна і небезпечна відстань коливається від 30 см до 1,5 метра;

Електричний чайник - область випромінювання до 25 см; 

Пральна машина - небезпечна відстань коливається від 40 до 60 см;

Посудомийна машина - до 40 см;

Електрична праска - небезпечна лише в режимі нагрівання і відстань небезпечного випромінювання - 20 см;

Телевізор - один з найнебезпечніших побутових приладів і відстань до нього має бути не менше 1,5 метрів, а для телевізорів 29 дюймів і більше – відстань слід збільшити до 2 і більше метрів;

Кондиціонер - як і телевізор, є одним з самих "випромінюючих" приладів, тому          безпечно знаходитися не ближче 1,5 метрів; 

Комп'ютер - незважаючи на введення дуже жорстких заходів зі зниження електромагнітного випромінювання, цей прилад залишається досить небезпечним і бажано знаходитися не ближче 80см від екрану; 

Радіотелефон - напевно, найшкідливіший за електромагнітною дією на людину пристрій через дуже близьку відстань до людського мозку при використанні.
Щодо мобільних телефонів, зараз ще немає однозначного й достовірного наукового підтвердження їх негативного впливу на людину, проте випромінювання від них не може не робити негативного впливу на організм. 

При роботі мобільного телефону електромагнітне випромінювання сприймається не тільки приймачем базової станції, але й тілом користувача, і в першу чергу його головою. Що при цьому відбувається в організмі людини і наскільки цей вплив небезпечний для здоров'я - однозначної відповіді на це питання дотепер не існує.

У зв'язку з бурхливим зростанням числа технологій і приладів уникнути впливу електромагнітних полів в світі практично неможливо. Але треба зрозуміти, що повне дотримання санітарних і гігієнічних норм при використанні побутових приладів практично ізолює вплив електромагнітних полів на людину.

Матеріал підготувала Треніна А.С.

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (02.03.2016)
Переглядів: 77 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0