Головна » Статті » Пам*ятки для населення

ЗАСОБИ І СПОСОБИ ПОДАЧІ СИГНАЛІВ ЛИХА

Подавати сигнал не так просто, як може здатися. Ваші сигнали можуть залишитися непоміченими.

Запам'ятайте! Невміння правильно подавати сигнали за допомогою деяких видів табельних засобів може коштувати Вам життя.

Всі засоби подачі сигналів лиха діляться на: табельні, підручні, а також на звукові, візуальні і радіосигнали. Головна їхмета - вказати ваше точне місце розташування для подальшої евакуації і надання невідкладної допомоги.

 

Табельні засоби. Радіосигнал лиха (SOS). Для подачіданого радіосигналу необхідно мати аварійний радіопередавач ізнати основи користування цим приладом і азбуку Морзе.

 

На замітку

Сигнал лиха SOS (врятуйте наші душі (... - ...)) прийнятий Міжнародною конвенцією в Берліні 3 листопада 1906, для його безперешкодного прийому кожну годину протягом 6 хв (з 15-ї по 18-у і з 45-ї по 48-ю) на «частотах лиха» - 500 і 2182 кГц - замовкають всі радіостанції світу; в ефірі настає тиша, для того щоб кожен, хто опинився в біді, міг безперешкодно вийти в ефір і подати сигнал лиха, вказавши квадрат свого місцезнаходження, або дати можливість запеленгувати себе.

 

Візуальні засоби сигналізації.Піротехнічні засоби сигналізації(сигнальні ракети, шашки, мортирки).

Дані засоби сигналізації вимагають виконання певних правилкористування і зберігання:

  • тримайте їх подалі від себе;
  • пам'ятайте, що вони можуть вистрілити, користуйтесь цими засобами, як з зброєю;
  • не ремонтуйте їх в разі несправності;
  • якщо трапилася осічка, не використовуйте їх вдруге;
  • будь-який піротехнічний засіб тримайте у витягнутій руці, розвернувши соплом від себе;
  • перебувайте подалі від інших людей і від легкозаймистих предметів, зберігайте ці засоби в ящиках, які захищені від ударів і опадів, подавайте сигнал з максимально близької відстані і тільки тоді, коли є впевненість, що його помітять;
  • дотримуйтесь максимально запобіжних заходів.

Сигнальне дзеркало.

Це відполірована до блиску металева пластина з отвором посередині (5-7 мм), через яке ви можете стежити за об'єктом.

 

На замітку

Пущений вашим дзеркалом «сонячний зайчик» може бути помічений навіть з літака, який летить на висоті 2 км на відстані 2025 км від вашого місцезнаходження. Дзеркало ефективно навіть вночі, напевно, це можна назвати «пускати місячних зайчиків».

 

Підручні засоби сигналізації.

Для позначення свого місцезнаходження при відсутності сигнального дзеркала можна використовуватикосметичне люстерко, фольгу, лезо ножа. Чим сильніше відполірована пластина, тим далі видно світловий сигнал.

Розкладіть на пагорбі шматки зім'ятої фольги. Або прикріпіть фольгуна дереві або жердині на місцевості, яка добре проглядається, вона будеобертатися і подавати сигнали.

Сигнальні прапори. Повісьте на високих деревах біля своготабору сигнальні «прапори» - яскраві шматки матерії. Для того щоб вонибули помітні зверху, розтягуйте ці «прапори» по землі. Одну сторонуматерії прив'яжіть до кущів, що ростуть поблизу водойми, а іншу – докілків, вбитих в дно водойми.

Сигнальневогнище. Якщо у вас немає ні «прапорів», ні фольги, ніпіротехніки, ні ліхтарика, ви можете розвести вогонь, який нічимне гірше інших засобів.

 

На замітку

Вогнище, розташоване на відкритій місцевості або високому пагорбі, видно здалеку. В ночі яскраво палаюче вогнище видно з відстані 20 км при спостереженні з неба, 8 км - при спостереженні з землі. А ще краще, якщо вогнищ кілька, відстань між ними в цьому випадку не повинно перевищувати 20-30 м. Однак, щоб це спрацювало, необхідно поблизу вогнищ підтримувати постійно невеликий вогонь, так ви зможете за короткий час змусити палахкотати свою «сигналізацію».

 

Завідувач обласного методичного кабінету Федор О.Т.

 

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (10.04.2019)
Переглядів: 3 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0