Головна » Статті » Пам*ятки для населення

ЗДРАСТУЙ, ШКОЛА! ЗДРАСТУЙ, ЗАСТУДА?

Ось і настало 1 вересня, а значить, знову діти йдуть в дитячий садок або школу, де безсумнівно будуть частіше спілкуватися з однолітками і де частіше є можливість захворіти застудами.

Причому, якщо жовтень визначено часом сезонних застуд, а листопад-грудень-періодом спалахів грипу, то вересень на перший погляд здається нешкідливим - явних причин для зростання захворюваності немає.
Але факт залишається фактом - у вересні діти теж хворіють. Досить захворіти одній дитині в класі або групі, як вірус миттєво починає поширюватися по дитячому закладу. Принцип «слабкої ланки» в дії, і ось уже в класі сидять двадцять чоловік замість тридцяти. Тому батькам потрібно вчасно узятись до профілактичних заходів, щоб діти хворіли рідше і не були настільки сприйнятливі до вірусів.

Вважається, що за літо багато дітей набувають запас здоров'я і стійкості до вірусної інфекції.

Щасливчики, які прожили літо на дачі, в умовах ізоляції від великого міста з його вірусами і забрудненням, «відвикли» від контактів з інфекцією. З поверненням в дитячий колектив їх чекає різке збільшення контактів з вірусами і бактеріями - дитячий колектив можна порівняти з колектором, що збирає простудні захворювання. Якийсь час дитина протримається на літньому запасі здоров'я, але вже до кінця жовтня - початку листопада організм «втомлюється» і з'являється ризик підхопити застуду чи грип. Захищатися і зміцнювати імунну систему малюка потрібно відразу, ще до початку регулярних контактів.

Зміцнення імунітету

Поза всяким сумнівом, міцна імунна система - це гарантія гарного здоров'я. Але піклуватися про імунітет слід завжди, в будь-яку пору року. Перш за все, правильне харчування, збагачене вітамінами і мінеральними речовинами. Раціон дитини повинен бути грамотно збалансований, тільки такий підхід допоможе зберегти здоров'я і протистояти хворобам.

Загартовування.

Тепла пора року - гарний початок для того, щоб підвищити стійкість дитячого організму до перепадів температури. Проконсультуйтеся з лікарем і складіть схему загартовування. Є різні технології, виберіть свою і обов'язково загартовуйтесь разом з дитиною. Здорові звички прищеплюються тільки в сімейному режимі. 

Навчіть дитину дихати виключно носом

Цей захід профілактики дуже простий, але, тим не менше, його ефективність перевищує 87%. Справа в тому, що слизова носа, на відміну від слизової рота, є дуже ефективним бар'єром на шляху у хвороботворних мікроорганізмів. Таким чином, якщо через рот потрапляє в організм понад 60% мікробів, то слизова носу попереджає попадання більш ніж 87%. Слід зазначити, що ідеальний спосіб навчити дитину правильно дихати носом - це регулярні аеробні навантаження під контролем дорослих. Отже, спорт, та профілактика!

Забезпечте дитину щодня чистою носовою хустинкою

Без сумніву, паперова хустинка - це кращий варіант, тому що вона гігієнічна та не дозволяє інфекції поширюватися. Крім цього, не слід дитину вчити чхати в долоню, краще якщо малюк буде це робити в згин руки, так як з долоні мікроби швидко поширяться на поверхнях по всьому приміщенню. Дорослі повинні дотримуватися цього правила в першу чергу, адже найчастіше саме дорослі приносять мікроби в будинок, де знаходиться малюк!

Фізичні навантаження.

Зарядка, регулярні заняття спортом, плавання, масаж - всі ці заходи допомагають дитині стати міцнішими і витривалішими. А лікувальна фізкультура - це відмінна профілактика респіраторних захворювань! Напрямок на заняття можна отримати у лікаря-фізіотерапевта або педіатра. Спеціаліст з лікувальної фізкультури навчить дитину вправам, які поліпшують кровообіг органів дихання. А саме носоглотка - це основна мішень респіраторних вірусів! Якщо робити вправи при перших ознаках нездужання - біль в горлі і закладеність носа відступають. Курс занять складається з 10 зустрічей, після яких і ваша дитина, і ви будете володіти дуже ефективними способами боротьби із застудою. 

І нехай цей навчальний рік пройде без хвороб!

 

Матеріал підготувала методист обласного методичного кабінету

НМЦ ЦЗ та БЖД Закарпатської області Треніна А.С.

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (05.09.2016)
Переглядів: 58 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0